Get Adobe Flash player

All Japan 2017

22406198 1582494175140341 3012890539188695371 n14 i 15 października w Tokio odbył się 49th All Japan Karate Shinkyokushin Championships, w których wystartowała 6 zawodników z Polski. W turnieju wzięło udział 104 zawodników i 39 zawodniczek walczących w jednej kategorii o tytuł mistrza i mistrzyni Japonii. Zdecydowaną większość zawodników stanowili oczywiście przedstawiciele Japonii.
Największym sukcesem może poszczycić się Maciej Mazur, który zajął

5 miejsce. Zdecydowanie zwyciężał wszystkie swoje pojedynki. Został zatrzymany dopiero w walce ćwierćfinałowej  przez Daiki Kato. Zakończył występ w finałowej ósemce, a dzięki bardzo dobremu wynikowi w tameshiwari został sklasyfikowany na 5 pozycji.
Dobry występ zanotował także Marek Wolny, który zwyciężył dwa pojedynki w pierwszym dniu turnieju. Drugiego dnia spotkał się na tatami z Yuki Maedą. Niestety przez genten przegrał to starcie.
Z takim samym bilansem walk zakończył zawody Mateusz Kaptur, zwyciężając swoje pojedynki pierwszego dnia zawodów, ulegając niestety w pierwszym niedzielnym starciu.
Marek Odzeniak zdecydowanie zwyciężył pierwszą walkę. W drugiej niestety przegrał.
Tomasz Bodzioch i Monika Zielińska zakończyli rywalizację w pierwszej rundzie turnieju. Monika od razu trafiła na Chihiro Kubota, Wicemistrzynię Świata, która potwierdziła swoją świetną dyspozycję zajmując drugie miejsce w All Japan.
Bardzo cieszy sukces Macieja Mazura, który ponownie wdarł się do ósemki najlepszych zawodników na jednym z najważniejszych turniejów na świecie, wyrównując wynik Marka Wolnego z 2013 roku. Potwierdza to bardzo silną pozycję naszej Federacji w rywalizacji międzynarodowej.