Get Adobe Flash player

ME 2018 - wyniki

32231692 1004405343044495 4418312387304620032 nMistrzostwa Europy - Wrocław 2018 przejdą do historii, za sprawą sukcesów naszych zawodników. Łącznie reprezentacja Polski wywalczyła 16 medali z czego aż 10 zdobyli seniorzy a 6 juniorzy. Wśród medalistów jest czwórka Mistrzów Europy: Maciej Mazur (kumite -95kg), Monika Zielińska (kumite -65kg), Konrad Kozubowski (kata), Aleksandra Rybacka (kumite juniorów -55kg). Wydarzeniem bez precedensu jest zdominowanie przez Polaków rywalizacji w kata.

Nasi reprezentanci zajęli 3 miejsca na podium! Poza zwycięskim Konradem Kozubowskim, na drugim miejscu stanąłMateusz Golomb a trzecie zajął Filip Szeller. W rywalizacji kobiet z brązowym medalem wróciła Aleksandra Bukowa. junior me18Seniorzy, poza wymienionymi złotami, wywalczyli w kumite jeszcze dwa srebra: Anna Bielska (-55kg), Marta Lubos (-60kg) oraz dwa brązowe medale: Sandra Nowak (-55kg) i Jakub Tęcza (-85kg). Medale juniorów to srebrne Aleksandry Kuli (-50kg) i Katarzyny Jaśkowskiej (+65kg) oraz brązowe: Marcela Kopij (-75kg), Dawida Pażusia (+80kg) oraz Dominiki Kieraś w kata.

senior me18

Pełne wyniki rywalizacji znajdują się poniżej:

Kata

Juniorzy

Seniorzy

Pełne drabinki

Świetne zdjęcia z turnieju, autorstwa Piotra Sztencla, można znaleźć w jego galerii: