Get Adobe Flash player

XII OGÓLNOPOLSKI MIKOŁAJKOWY TURNIEJ KARATE KYOKUSHIN - TARNÓW

I. Organizator: Tarnowski Klub Sportowy „Kyokushin Karate” ul. Bitwy pod Monte Cassino 5/4 33-100 Tarnów tel. 014 622 07 03 kom. 603 97 33 52 Regon 850445089 NIP 873-13-72-648 www.karate-kyokushin.pl

II. Współorganizator:
1. Urząd Miasta Tarnowa
2. Tarnowski Ośrodek Sportu i Rekreacji
3. Tarnowski SZS
4. Tarnowskie TKKF

III. Termin i miejsce:
05.12.2010r. (niedziela) Hala Sportowo – Widowiskowa TOSiR-u, 33-100 Tarnów ul. Krupnicza 8a

IV. Kategorie: Kata
1. Kadeci - rocznik 1997 – 1998
2. Młodzicy - rocznik 1995 – 1996
3. Juniorzy Młodsi - ukończone 16 lat i nie ukończone 18 lat
4. Seniorzy - ukończony 18 rok życia

We wszystkich kategoriach kata obowiązują dwie tury.
Zawodnik w I turze wykonuje kata w wyniku losowania, w II turze wybrane kata przez siebie. Występuje podział na kategorie dziewcząt i chłopców.

V. Kategorie: Kumite
1. Juniorzy Młodsi - ( do 70 kg, do 75 kg + 75 kg)
2. Juniorki Młodsze - ( do 55 kg, do 60 kg, + 60 kg )

Zawodnicy startujący w tej konkurencji muszą posiadać minimum 6 kyu oraz ochraniacze: stopa – goleń i suspensoria. Walki odbywają się w kaskach ochronnych i rękawicach bokserskich, które zabezpieczy organizator.

VI. Kategorie: Kumite Full Contact
1. Mężczyźni - ( do 70 kg, do 80 kg, + 80 kg )
2. Kobiety - ( do 60 kg, + 60 kg )

Zawodnicy startujący w konkurencji kumite muszą mieć ukończone 18 lat, posiadać minimum 5 kyu oraz założone pod kimono ochraniacze typu suspensoria. W przypadku dziewcząt miękkie ochraniacze na piersi.

VII. Warunki uczestnictwa:
W zawodach mogą wziąć udział ekipy składające się z dwóch zawodników w danej kategorii. Nie dotyczy to Organizatora, który w danej kategorii może wystawić czterech zawodników. (z podziałem na dwie drużyny – Tarnów I i Tarnów II) W turnieju mogą brać udział reprezentacje klubów Karate Shinkyokushinkai i Kyokushin, zaproszone przez Organizatora. Zawodnicy posiadają ważny dowód tożsamości (legitymacja szkolna, dowód osobisty), aktualne badania lekarskie (dotyczy zawodników startujących w kumite), czyste karategi, zgodę rodziców na udział w zawodach (dot. osób niepełnoletnich), opłacone startowe. Zgłoszenie ekip musi odbyć się w wyznaczonym terminie.

VIII. Zasady przeprowadzenia zawodów:
Turniej rozegrany zostanie w konkurencjach dziewcząt i chłopców w poszczególnych kategoriach wiekowych.
Zawody będą rozegrane według przepisów i regulaminu WKO.
Sędzią Głównym zawodów będzie Sensei Wiesław Gwizd 4 dan /WKO Branch Chief/
Składy sędziowskie zostaną powołane przez Sędziego Głównego w dniu zawodów.
Sędziowie powinni posiadać kompletny strój sędziowski. (granatowa lub czarna koszula, biała muszka, czarne spodnie, gwizdek)
Punktacja drużynowa prowadzona będzie na podstawie wyników indywidualnych wszystkich konkurencji: I miejsce – 5 pkt, II miejsce – 3 pkt, III miejsce – 1 pkt
W sprawach nieobjętych regulaminem decyduje Organizator oraz Sędzia Główny

IX. Regulamin Kumite:
Seniorzy
- Czas trwania walki 3 min (dogrywka dwie minuty)
- W półfinałach i finałach po pierwszej dogrywce waga. Rozstrzyga różnica większa niż 5 kg, przy braku rozstrzygnięcia druga dogrywka, po której musi nastąpić wynik.
- Walki o III miejsce nie będą rozgrywane.

Juniorzy Młodsi
- Dopuszczalne są techniki kontaktowe na uda, korpus i głowę. (tsuki chudan, shita tsuki, seiken mawashi tsuki, hiza geri chudan, mae geri chudan, mawashi geri /gedan, chudan, jodan/, ushiro geri chudan, yoko geri chudan.
- Nie wolno stosować technik nożnych opadających typu oroshi, mawashi kaiten geri, yoko geri jodan, mae geri jodan oraz ushiro mawashi geri jodan.
- Nie wolno stosować technik ręcznych skierowanych na głowę przeciwnika.
- W przypadku trawienia techniką nożną w głowę przeciwnika przyznawany jest ippon z równoczesnym zakończeniem walki przed regulaminowym czasem.
- Chwilowa niezdolność do walki trwająca od 1 do 3 sek na strefę inną niż jodan powoduje przyznanie przeciwnikowi pół punktu (wazari). Otrzymanie drugiego wazari automatycznie kończy walkę.
- Czas trwania walki Juniorów Młodszych 2 min. (dogrywka 1,5 min), po której musi nastąpić rozstrzygnięcie walki.
- Walki o III miejsce nie będą rozgrywane.

X. Zgłoszenia:
W celu usprawnienia przebiegu turnieju, dnia 30 listopada (wtorek) 2010r. o godz. 10.00 odbędzie się losowanie zawodników.
Prosimy o przesyłanie zgłoszeń na pocztę elektroniczną: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w terminie nie przekraczającym daty losowania.
Zgłoszenia po wyznaczonym terminie nie będą brane pod uwagę!!! Nie ma możliwości dokonywania jakichkolwiek zmian po losowaniu. W przypadku nie stawienia się zawodnika w dniu zawodów następuje dyskwalifikacja zawodnika bez możliwości wstawienia innego nazwiska (przeciwnik w takim przypadku przechodzi bez walki do kolejnej tury). Wszelkich informacji dotyczących Turnieju można uzyskać u sensei Wiesława Gwizd pod numerem telefonu: 603 97 33 52.

XI. Nagrody:
Za zajęcie miejsc medalowych zawodnicy i zawodniczki otrzymają pamiątkowe puchary, medale, dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Wszystkim uczestnikom turnieju zostaną wręczone dyplomy uczestnictwa. Sędziom zapewniamy obiad.

XII. Koszty:
Koszty organizacyjne turnieju pokrywa Organizator. Opłata startowa za jednego zawodnika wynosi 20 zł (płatne w dniu przyjazdu na zawody w kasie klubu). Pozostałe koszty (przejazd, wyżywienie) uczestnicy pokrywają we własnym zakresie. W opłatę startową wliczony jest posiłek dla zawodnika. W czasie trwania Turnieju będzie uruchomiony bufet.

XIII. Postanowienia końcowe:
Ewentualne protesty należy składać na piśmie u Sędziego Głównego. Jakiekolwiek zmiany w niniejszym regulaminie przysługują wyłącznie Organizatorowi.

XIV. Orientacyjny program Turnieju:
8.00 - 9.30 - przyjazd ekip, weryfikacja zawodników
9.30 - 9.55 - narada sędziów
10.00 - 13.30 - eliminacje Kata Juniorów Młodszych i Kumite full contact
13.30 - 14.00 - obiad
14.00 - 14.15 - oficjalne otwarcie Turnieju
14.15 - 14.45 - blok pokazowy
14.50 - 17.00 - c.d. walk turniejowych
17.00 – 17.30 - dekoracja zawodników, oficjalne zakończenie turnieju.
Karta zgłoszeniowa Tarnów - [POBIERZ]
Regulamin XII turnieju - [POBIERZ]

W imieniu Komitetu Organizacyjnego XII Ogólnopolskiego Mikołajkowego Turnieju Karate Kyokushin życzymy wszystkim uczestnikom wspaniałych sukcesów i miłego pobytu w Tarnowie.


Przewodniczący
Komitetu Organizacyjnego
Wiesław Gwizd

Galeria zdjęć

Filmy

Organizacje

 

 

Odwiedź nas na facebooku

 

Kontakt

Polska Federacja Karate Shinkyokushinkai
Adres:
ul. Ks. Jerzego Popiełuszki 17/48, 01-595 Warszawa

Adres do korespondencji:
ul. Niemodlinska 16/1 45-760 Opole

NIP 118 207 84 73
KRS 0000394751

 

Nr rachunku bankowego:

66 1090 1014 0000 0001 1728 1542

 

Remigiusz Karpiński - Prezes i Country Representative:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Wojciech Radziewicz - Sekretarz Generalny:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Paweł Orysiak - Administrator:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

 

Aleksandra Bukowa - dyrektor biura:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

facebook