Get Adobe Flash player

CHALLENGER 2010

6 listopada 2010 na Hali Sportowej Wydziału Wychowania Fizycznego i Fizjoterapii Politechniki Opolskiej odbyła się VIII edycja Turnieju Challenger. 62 zawodników z 14 klubów rywalizowało w konkurencjach kumite w trzech kategoriach wagowych juniorów, dwóch kategoriach seniorek i trzech kategoriach seniorów. Rangę zawodów określał m.in. występ kilkunastu medalistów Mistrzostw Polski, Mistrzostw Europy i innych turniejów międzynarodowych.
W trzech kategoriach zwyciężyli zawodnicy z Tarnowskich Gór, a w jednej zawodnicy z: Warszawy, Sandomierza, Opola, Wrocławia i Otwocka. Najlepszy wynik z zawodników OKKK zanotował Marcin Uroda w kategorii -70kg. Z czterech walk trzy zakończył przed czasem, tylko w półfinale z Łukaszem Baronem (Tarnowskie Góry) walczył w pełnym czasie z dogrywką. W finale z Kamilem Gierulą (Świdnica) Marcin wygrywa po czystym mawashi jodan.
Lukasz Pyłypczuk po zwycięstwie w ćwierćfinałach z powodu niedyspozycji nie wyszedł do walki półfinałowej. Krzysztof Jakuczek (-80kg) po dwóch wygranych walkach w półfinale uległ Arturowi Dymarczyk (Tarnowskie Góry). Również zawodnikowi Tarnowskich Gór – Rafałowi Zającowi uległ Dawid Bień, mimo dobrego występu w eliminacjach. Agata Godoś po wygranej w ćwierćfinale walczyła z minimalną przwagą w trzyminutowej walce z Martą Lubos (TG), ale dogrywka należała już do Marty. Joanna Popczyk w ćwierćfinale wygrała przed czasem z Klaudią Mastalerz (TG), a w półfinale podobnie jak na Mistrzostwch Polski Seniorów przegrała przez wskazanie z Agnieszką Winek (Otwock). Tak więc zawodnicy OKKK zdobyli jedo pierwsze miejsce i pięć trzecich. Zawody otworzył Członek Zarządu Województwa Opolskiego Pan Tomasz Kostuś. Dziękujemy za pomoc w finansowaniu imprezy Urzędowi Marszałkowskiemu w Opolu, Urzędowi Miasta Opola, TKKF. Dziękujemy Wydziałowi Wychowania Fizycznego i Fizjoterapii Politechniki Opolskiej za pomoc przy organizacji imprezy, a w tym osobiste zaangażowanie Jego Magnificjencji Rektora dr hab. inż. Jerzego Skubisa, Prodziekana ds. organizacyjnych - dr Rafała Tatarucha i Kierownika Obiektu Pana Leszka Szlachty. Dziękujemy firmie TropSport Iwona Grabisz za ufundowanie odżywek, a firmie MatKor Krzysztof Korecki za pomoc logistyczną.