Get Adobe Flash player

KOKORO CUP 2010

Mindaugas Pavilionis z Litwy wygrał międzynarodową galę karate kyokushin Kokoro Cup 2010. Turniej zorganizowany przez Bielański Klub Karate Kyokushin odbył się już po raz czwarty.

W drugim półfinale rodak Pavilionisa, Orest Proc, pokonał jednogłośnie w pierwszej rundzie Marka Odzeniaka z BKKK. – Orest zaprezentował w tej walce bardzo mocną lewą rękę i świetną technikę, jego ciosy był precyzyjne i przemyślane – komplementował rywala karateka z Bielan. – Rok temu stanęliśmy ze sobą oko w oko na mistrzostwach Europy i wówczas był to mój debiut w shinkyokushin. Tamta walka była bardziej wyrównana, choć gwoli ścisłości Orest ważył wtedy 10 kilo mniej. Sprawdziany takie jak dzisiejszy są bardzo pożyteczne, choćby w perspektywie walki o nominacje na przyszłoroczne mistrzostwa świata. Droga do Japonii będzie wiodła między innymi przez marcowy turniej Polish Open we Wrocławiu – opowiadał Odzeniak.

W najbardziej niesamowitym pojedynku wieczoru Karol Cieśluk walczył z Węgrem Zsoltem Baloghiem przez... dziewięć minut. Rozstrzygnięcia nie przyniosła ani pierwsza trzyminutowa runda, ani dwie dogrywki, ani nawet ważenie zawodników (tylko cztery kilogramy różnicy). Także po trzeciej, decydującej dogrywce sędziowie mieli twardy orzech do zgryzienia, który z karateków był bardziej kreatywny i dynamiczny. Ostatecznie, musząc kogoś wskazać, wybrali Polaka. – To był jeden z tych ciężkich werdyktów, który równie dobrze mógł brzmieć odwrotnie – przyznał uczciwie Karol.
Poniżej swoich oczekiwań wypadli zawodnicy z Węgier i Szwecji. Oprócz wspomnianego Balogha, również w ćwierćfinale z turniejem pożegnał się jego klubowy kolega, Sándor Kovács (zeszłoroczny wicemistrz Europy juniorów). Jeszcze słabiej poszło Szwedowi Kevinowi Wiklundowi (zwycięzca Mazovia Open 2010, najmłodszy czarny pas w historii szwedzkiego kyokushin), który w 1/8 finału nie sprostał niezwykle zdeterminowanemu Dawidowi Zajko z Suwałk.

Kokoro Cup 2010 był turniejem... bez finału. Orest Proc w półfinałowej walce z Markiem Odzeniakiem złamał kciuk i batalię o złoto zmuszony był oddać walkowerem.

W małym finale o medal brązowy znów byliśmy świadkami nierozstrzygniętych dogrywek i – w konsekwencji – ważenia. Tym razem waga wskazała 82,6 kg Markowi i 93,7 kg Karolowi, dzięki czemu na podium zameldował się ten pierwszy. – Chwała dla mojego kolegi, że chwilę po ciężkim nokaucie w półfinale w ogóle wyszedł do walki – komentował „pojedynek o mistrzostwo BKKK” Marek Odzeniak.
Jak zwykle przy okazji gali Kokoro Cup nie brakowało atrakcji-niespodzianek. W pokazowym pojedynku pań utytułowana i urodziwa wrocławianka Agata Kaliciak sprawdziła się z zeszłoroczną mistrzynią świata do 65 kg, Csenge Szepesi z Węgier. Lepsza okazała się ta druga, a poziom walki mógł zadowolić nawet najbardziej wybrednych koneserów kyokushin. Duże owacje zebrał także Jerzy Kozłowski, który zaprezentował hipnotyczną choreografię z toczeniem płonących kijów i pochodni po ciele oraz żonglerkę akrylową kulą. Występ uczestnika „Mam talent” był tak gorący, że dał o sobie znać alarm przeciwpożarowy w hali BKKK.

W kwestiach organizacyjnych o dzwonieniu na alarm nie ma mowy. Cykl Kokoro Cup ma się dobrze i tylko szkoda, że na kolejną ucztę karate kyokushin trzeba będzie znów trochę poczekać.

CIEKAWOSTKA
Łączny czas walk złotego medalisty Kokoro Cup 2010 Mindaugasa Pavilionisa to zaledwie nieco ponad 3 minuty. Dwóch rywali Mindaugasa zmuszonych było oddać walkowera z powodu kontuzji, z przeciwnikiem w półfinale Litwin uporał się w około 15 sekund, a najdłużej, bo pełne trzy minuty, zajął mu ćwierćfinałowy pojedynek z Pawłem Bronowickim. Najwięcej czasu spędził na macie Karol Cieśluk – ponad 19 minut.

WYNIKI TURNIEJU KARATE KYOKUSHIN KOKORO CUP 2010
(I runda – 3 minuty, ewentualne dogrywki – 2 minuty)

REPASAŻE
Mateusz Garbacz (Kielecki Klub Karate Kyokushin) – Patryk Kostrzewa (Międzyszkolny Klub Sportowy Karate Kyoksuhin Radzymin, Lenkiewicz Dojo) zwycięstwo: Garbacz po dogrywce

Mateusz Krejpcio (Suwalski Klub Karate Kyokushin) – Piotr Kaźmierczak (Wrocławski Klub Karate Kyokushin, Lamot Dojo) zwycięstwo: Krejpcio po dogrywce
Patryk Wojnar (TKS Karate Tarnowskie Góry) – Michał Malesa (Bielański klub Karate Kyokushin) zwycięstwo: Malesa po dwóch dogrywkach

1/8 FINAŁU
Mindaugas Pavilionis (Litwa, Rifas Kowno) – Mateusz Krejpcio (Suwalski Klub Karate Kyokushin) Krejpcio nie przystąpił do walki z powodu kontuzji w repasażu

Paweł Bronowicki (Bielański Klub Karate Kyokushin) – Jacek Klimek (Międzyszkolny Klub Sportowy Karate Kyoksuhin Radzymin, Lenkiewicz Dojo) zwycięstwo: Bronowicki (wazari w I rundzie)
Karol Cieśluk (Bielański Klub Karate Kyokushin) – Cezary Szemraj (Międzyszkolny Klub Sportowy Karate Kyoksuhin Radzymin, Lenkiewicz Dojo zwycięstwo: Cieśluk decyzją sędziego głównego po I rundzie
Mateusz Garbacz (Kielecki Klub Karate Kyokushin) – Zsolt Balogh (Węgry, Victory Martfű, Stefanovics Dojo) zwycięstwo: Balogh decyzją sędziego głównego po I rundzie
Sándor Kovács (Węgry, Victory Martfű, Stefanovics Dojo) – Michał Malesa (Bielański Klub Karate Kyokushin) zwycięstwo: Kovács po dogrywce
Marek Odzeniak (Bielański Klub Karate Kyokushin) – Konrad Frączyk (Międzyszkolny Klub Sportowy Karate Kyoksuhin Radzymin, Lenkiewicz Dojo) zwycięstwo: Odzeniak (wazari w I rundzie i kontuzja stopy Frączyka)
Kevin Wiklund (Szwecja, Wiklund Dojo) – Dawid Zajko (Suwalski Klub Karate Kyokushin) zwycięstwo: Zajko po dogrywce
Orest Proc (Litwa, Fortitudo Kowno) – Maciej Mazur (Bielański Klub Karate Kyokushin) zwycięstwo: Proc po dogrywce decyzją sędziego głównego

ĆWIERĆFINAŁY
Mindaugas Pavilionis – Paweł Bronowicki zwycięstwo: Pavilionis (wazari w I rundzie)

Karol Cieśluk – Zsolt Balogh zwycięstwo: Cieśluk po trzech dogrywkach (po dwóch dogrywkach ważenie: Cieśluk 93,5 kg – Balogh 89,2 kg)
Sándor Kovács – Marek Odzeniak zwycięstwo: Odzeniak po dogrywce
Dawid Zajko – Orest Proc zwycięstwo: Proc (wazari w I rundzie)

PÓŁFINAŁY
Mindaugas Pavilionis – Karol Cieśluk zwycięstwo: Pavilionis przez ippon w I rundzie

Marek Odzeniak – Orest Proc zwycięstwo: Proc jednogłośnie po I rundzie

O TRZECIE MIEJSCE
Karol Cieśluk – Marek Odzeniak zwycięstwo: Odzeniak po dwóch nierozstrzygniętych dogrywkach przez różnicę wag (Cieśluk 93,7 kg – Odzeniak 82,6 kg)

FINAŁ
Mindaugas Pavilionis – Orest Proc Proc nie przystąpił do walki z powodu kontuzji kciuka w półfinale

KOLEJNOŚĆ KOŃCOWA
1. Mindaugas Pavilionis (Litwa, Rifas Kowno)
2. Orest Proc (Litwa, Fortitudo Kowno)
3. Marek Odzeniak (Bielański Klub Karate Kyokushin)
4. Karol Cieśluk (Bielański Klub Karate Kyokushin)
5-8. Zsolt Balogh (Węgry, Victory Martfű, Stefanovics Dojo), Paweł Bronowicki (Bielański Klub Karate Kyokushin), Sándor Kovács (Węgry, Victory Martfű, Stefanovics Dojo), Dawid Zajko (Suwalski Klub Karate Kyokushin)

WALKA POKAZOWA KOBIET
Agata Kaliciak (Wrocławski Klub Karate Kyokushin, Lamot Dojo) – Csenge Szepesi (Węgry, Kamikaze Karate Kyokushin Sopron)
zwycięstwo: Szepesi jednogłośnie po dogrywce

Galeria zdjęć

Filmy

Organizacje

 

 

Odwiedź nas na facebooku

 

Kontakt

Polska Federacja Karate Shinkyokushinkai
Adres:
ul. Ks. Jerzego Popiełuszki 17/48, 01-595 Warszawa

Adres do korespondencji:
ul. Niemodlinska 16/1 45-760 Opole

NIP 118 207 84 73
KRS 0000394751

 

Nr rachunku bankowego:

66 1090 1014 0000 0001 1728 1542

 

Remigiusz Karpiński - Prezes i Country Representative:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Wojciech Radziewicz - Sekretarz Generalny:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Paweł Orysiak - Administrator:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

 

Aleksandra Bukowa - dyrektor biura:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

facebook