Get Adobe Flash player

RELACJA Z TURNIEJU DANISH OPEN 2011

10 września w w Kopenhadze odbyła się 22 edycja Otwartych Mistrzostw Danii, które są organizowane od 1987 r. Turniej jest zwykle bardzo mocno obsadzony i organizowany zamiennie co drugi rok w Szwecji. W tym roku wystartowało ponad 60 wodników reprezentujących 7 państw: Norwegię, Szwecję, Węgry, Niemcy, Holandię, Danię . W gronie drużyn znalazła się również ekipa z Polski, która wystawiła 12 zawodników z: Tarnowskich Gór, Opola i Warszawy BKKK i Basiak Team.

Znakomicie wystąpili reprezentanci naszego Kraju zdobywając złote medale : Mateusz Garbacz kat do 70 kg Kielecki Klub Kyokushin Karate, Patryk Kostrzewa Radzymiński Klub Kyokushin Karate do 80 kg, Maci ej Mazur do 96 kg Bielański Klub Karate, Agata Godoś kat do 55 kg, srebrne medale Julita Burczyńska do 65 kg Maciej Matusewicz + 96 kg Basiak Team i brązowe medale Patryk Wojnar + 96 kg, Rafał Zając do 96 kg, Marta Lubos do 65 kg Tarnowskie Góry KK oraz Radosław Parol do 70 kg Basiak Team.

Mateusz Garbacz walczył bardzo skutecznie i nie dając przeciwnikom szans w drodze do półfinału, w którym pokonał świetnie dysponowanego Radosława Parola, natomiast w pojedynku finałowym nie dał najmniejszych szans Martinowi Aparicio ze Szwecji.
Radosław Parol walczył niezwykle widowisko wygrywając swoje pojedynki przed czasem. Gdyby był w drugie grupie mielibyśmy szanse na kolejny polski finał.

Patryk Kostrzewa był świetnie dysponowany. Eliminacje wygrywał przed czasem, natomiast w walce półfinałowej, z rewelacyjnym Duńczykiem Allanem Fady, walka nie ułożyła się najlepiej. Świetny technicznie Duńczyk liczył, że zaskoczy Patryka swoimi szybkimi i dość skutecznymi atakami. Jednak Patryk nie tylko, że nie dał się zaskoczyć lecz przy pierwszym dłuższym zwarciu ruszył z błyskawiczną wymianą ciosów. Po której Duńczyk upadł na matę i nie był w stanie kontynuować pojedynku. Wydawało się, że podczas szybkiej wymiany mogło dojść do trafienia ręką na twarz i z tego powodu sędziowie postanowili zdyskwalifikować Polaka. Na szczęście zapis wideo, a w konsekwencji narada sędziów orzekła trafienie na strefę chudan i w ten sposób Patryk znalazł się w finale, do którego z powodu kontuzji nie wyszedł jego rywal Norweg Evan Mannsaker.
Nasze zawodniczki Agata Godoś, Julita Burczyńska i Marta Lubos godnie reprezentowały nasz kraj udowadniając, że Polki należą do ścisłej czołówki światowej.

Agata zdobyła 1 miejsce i tym samym potwierdziła, że ma szansę zastąpić takie zawodniczki jak Ewa Pawlikowska, Dobrosława Sołtysik.
Julita jak zwykle walczyła znakomicie. Bardzo cieszy fakt, że w świetnym stylu pokonała Holenderkę Lambregdse, z którą nie udało się jej wygrać podczas tegorocznych Swiss Open. Niestety, w półfinale uległa kontuzji (faul przeciwniczki) i nie została dopuszczona przez lekarza zawodów do walki finałowej z Mistrzynią Europy- Węgierką Helgą Toth, z którą nie udało się również wygrać Marcie Lubos. Marta uplasował się na 3 pozycji, ale warto zauważyć, że była świetnie przygotowana i w pojedynkach eliminacyjnych nie dawała żadnych wątpliwości sędziom. W walce z utytułowaną Heglą Toth, przeważała przez większą część pojedynku dopiero w ostatnich sekundach nie wytrzymała silnego naporu ciosów, po których dała się trafić soto mawashi kage. Był to ostatni sprawdzian przed zbliżającymi się MŚ w Tokio i nie wszyscy zawodnicy zdecydowali się na start między innymi zabrakło zawodników z Litwy i Rosji.

Maciek Mazur w pierwszej rundzie walczył z Wilhelem Leonard z Niemiec , po dość trudnej wymianie cisów i tylko jednej rundzie sędziowie wskazali na Maćka. W finale Maciek spotkał się Rafałem Zającem, który po drodze pokonał Friderika Johnansona ze Szwecji. Maciek od pierwszych sekund ruszył mocno do ataku i z każdą kolejną sekundą zdobywał co raz większą przewagę w drugiej minucie uzyskał wazari za celne trafienie na strefę chudan. W dalszej części pojedynku Maciej konsekwentnie atakował i nie dał sobie wydrzeć zwycięstwa.
Bardzo dobrze walczył kolejny reprezentant Polski na MŚ Maciej Matusewicz. Pojedynek finałowy pomiędzy Fryderikim Olsenem i Maćkiem był niezwykle pasjonujący, przewaga wzrostu i wagi Szweda nie była widoczna. W pierwszych dwóch rundach Maciej walczył wspaniale nie ustępując nawet na krok. Dopiero w drugiej dogrywce Olsen zdołał rozstrzygnąć zwycięstwo na swoją korzyść.

Dobrze zaprezentował się Patryk Wojnar, dla którego najważniejszym pojedynkiem była walka półfinałowa z Olsonem. Przez 7 minut zawodnicy walczyli niezwykle zacięcie, sędziowie nie mieli wyboru musieli orzec kolejny remis. W ostatniej 2 minutowej dogrywce nieznaczną przewagę zdobył Olsen i to on wygrał kategorię najcięższą.

Podsumowując był to kolejny niezwykle udany start polskich zawodników i miejmy nadzieję kolejny dobry krok na drodze do wejścia wśród grono najlepszych drużyn na Świecie.Galeria zdjęć

Filmy

Organizacje

 

 

Odwiedź nas na facebooku

 

Kontakt

Polska Federacja Karate Shinkyokushinkai
Adres:
ul. Ks. Jerzego Popiełuszki 17/48, 01-595 Warszawa

Adres do korespondencji:
ul. Niemodlinska 16/1 45-760 Opole

NIP 118 207 84 73
KRS 0000394751

 

Nr rachunku bankowego:

66 1090 1014 0000 0001 1728 1542

 

Remigiusz Karpiński - Prezes i Country Representative:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Wojciech Radziewicz - Sekretarz Generalny:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Paweł Orysiak - Administrator:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

 

Aleksandra Bukowa - dyrektor biura:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

facebook