Get Adobe Flash player

IX TURNIEJ CHALLENGER

1 października 2011 roku w Hali Sportowej Wydziału Wychowania Fizycznego i Fizjoterapii Politechniki Opolskiej odbył się IX Turniej Challenger. W tym roku turniej dodatkowo miał rangę zawodów kwalifikacyjnych do Mistrzostw Europy Młodzieżowców (19-22 lata) i do Mistrzostw Europy Kadetów (15-16 lat). W związku z rangą zawodów rekordowa była liczba startujących zawodników i konkurencji. W zawodach wzięło udział 106 zawodników z 16 klubów. Kadeci i młodzieżowcy walczyli na dwóch osobnych matach. Poszczególne konkurencje wygrywali zawodnicy z 10 klubów. Z 9-osobowej drużyny OKKK najlepsze wyniki osiągnęły: Agata Godoś, Joanna Popczyk i Karolina Paszko. Agata wygrywając z Joanną w finale kategorii -55 kg zajęła 1 miejsce. Karolina uległa w finale kadetek +60 kg Katarzynie Bekisz (Konstancina-Jeziorna) i podobnie jak Joanna zajęła 2 miejsce. Wszystkie trzy nasze zawodniczki dzięki zajętym miejscom zdobyły bezpośrednią kwalifikację do Mistrzostw Europy.

Publiczność miała okazję podziwiać wielu klasowych zawodników. Pierwszy raz w Opolu wystąpiła Julita Burczyńska (Tomasz Basiak Team) zwyciężając w kategorii +55 kg z Martą Lubos (Tarnowskie Góry). W kategorii -75kg zwyciężył Igor Lamot (Wrocław) po pięknej walce zwyciężył niezwykle efektownie walczącego Mateusza Krejpcio (Suwałki). Igor powtórzył swój ubiegłoroczny wynik w opolskim Challengerze. W najcięższej kategorii Michał Malesa (Warszawa) pokonał olbrzymiego Bartosza Dutkę. Dopiero w dogrywce drobniejszy Michał zaczął zdobywać przewagę kondycyjną. Dynamiczny występ zanotował zwycięzca kategorii -70 kg Olaf Cypryniak (Konstancina-Jeziorna). Trochę mniej efektownie wyglądało dość siłowe rozstrzygnięcie kategorii -80 kg. Dysponujący świetną techniką Noy Mnatsakanyan (Warszawa) uległ Ignacemu Słoneckiemu (Konstancina-Jeziorna). W kategorii -85 kg niezwykle skuteczny Marek Wolny (Tarnowskie Góry) pozbawił sił i zwycięstwa Jakuba Lupę. Nieładne zakończenie miał finał najlżejszej męskiej kategorii. Radosław Parol (Tomasz Basiak Team) upadającego po mocnym hiza geri Damiana Jaśkiewicza (Tarnowskie Góry) trafił dodatkowo mocnym mawashi w głowę. Po ciężkim nokaucie niezbędne były badania w szpitalu ale na szczęście Damianowi nic się nie stało. Mamy nadzieję, że dla Radka będzie to przestrogą i w przyszłości będziemy podziwiali jego występy w duchu fair play.

Podczas zawodów gościliśmy wielu przedstawicieli władz samorządowych i sportowych.
W uroczystości otwarcia wzięli udział m.in.: Tadeusz Jarmuziewicz (Poseł i Wiceminister Infrastruktury), Zbigniew Kubalańca (Przewodniczący Klubu w Radzie Miasta Opola), Zbigniew Kowalczyk Zastępca Burmistrza Ozimka, Stefan Zdziechowski (Z-ca Naczelnika Wydziału Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Opola) i Waldemar Taboła (Dyrektor Opolskiej Federacji Sportu).