Get Adobe Flash player

RELACJA Z ME KADETÓW, U22 I SENIORÓW OPEN. SUKCES POLAKÓW

W dniach 15-16 listopada w mieście Oradea (Rumunia) odbyły się doroczne Mistrzostwa Europy Kadetów, U22 i Seniorów Open. W turnieju wzięło udział 470 zawodników z 23 krajów. Z Polski na Mistrzostwa pojechała rekordowa - ponad stuosobowa grupa zawodników, trenerów, sędziów i kibiców.

Pierwszy dzień turnieju zaczął się dla nas świetnie – złoty medal w konkurencji kata kobiet U22 zdobyła Paula Malikowska (IPPON). Najlepiej sklasyfikowany wśród mężczyzn - 5 miejsce - został Michał Ciechanowski.

W kata kadetów brązowy medal zdobył Michał Karpowicz (Suwałki).Mocno i licznie obsadzona konkurencja kumite kadetów przyniosła polskiej reprezentacji nastęujące miejsca medalowe:

Brązowe medale – Anna Bielska (IPPON), Biłbak Damian (Suwałki), Jakub Tęcza (Lublin), Bartłomiej Zawadzki (Radzymin). Srebro po pierwszym w historii polskim finale na ME kadetów zdobył Szymon Grzegorzyca (Tarnowskie Góry). Bohaterami dnia – złotymi medalistami Mistrzostw Europy Kadetów zostali Joanna Czerniewska (Bartoszyce) i Michał Karpowicz (Suwałki). Michał był polską gwiazdą turnieju kadetów – oprócz dwóch medali otrzymał także nagrodę specjalną BEST SPIRIT.

Drugiego dnia Mistrzostw rywalizowali młodzieżowcy U22 i seniorzy open. Brązowe medale U22 zdobyli Klaudia Mastalerz (Tarnowskie Góry), Natalia Wódka (IPPON) oraz Mateusz Muczyński (Suwałki). Mistrzyniami Europy zostały Marta Lubos (Tarnowskie Góry) w -55 kg i Diana Pachulska (Lidzbark Warmiński) w -65 kg. Marta pokonała w finale Węgierkę Anett Leiter, natomiast Diana mocną zawodniczkę z Bułgarii Yanitsę Stefanową.Turniej Seniorów Open nie przyniósł niestety polskiej reprezentacji miejsc medalowych. Marek Odzeniak przegrał pojedynek z Litwinem Vytautasem Cepla, natomiast Maciej Mazur po zwycięstwie z Węgrem Petho Gergo stoczył imponującą walkę z Jimmiem Collinem (Szwecja). Po tej walce zwycięski Collin nie był w stanie kontynuować walk, a nasz zawodnik otrzymał wyróżnienie BEST SPIRIT. Zwycięzcą turnieju seniorów został faworyt gospodarzy Marius Ilas.W kumite kobiet Agata Kaliciak uległa Litwince Norze Vanzelyte, Anna Bojda-Brzezicka zmierzyła się z późniejsza triumfatorką kategorii, Węgierką Csenge Szepesi.

14 medali zdobyte łącznie przez polską reprezentację dało nam świetną drugą lokatę w klasyfikacji drużynowej – za niepokonanymi jak na razie Litwinami.Wspaniałe Mistrzostwa, bardzo wysoki poziom, doskonała organizacja, świetne walki i bardzo dobre wyniki Polaków! Gratulacje i podziękowania dla wszystkich uczestników!